Na skróty

FAQ

IQNet, ISO

MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH

Ścieżka nawigacyjna do tej strony

Nowsze Mazowsze

Odcinek 15. - Nowsze Mazowsze - Warszawa

Dzisiejszy odcinek to podsumowanie. Ile kilometrów przejechaliśmy, w ilu miejscach byliśmy, ile sprzętu woziliśmy by rozstawić studio, ilu gości mieliśmy w programie i ile czasu trwało przygotowanie programu "Nowsze Mazowsze". Na te wszystkie i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym, specjalnym, odcinku podsumowującym tę serię programu. Zapraszamy serdecznie.

Odcinek 13. - Nowsze Mazowsze - Wspieranie edukacji

W dzisiejszym odcinku Jolanta Fajkowska ze swoimi gośćmi rozmawiać będzie o infrastrukturze służącej edukacji. Dlaczego poprawa dostępu do edukacji jest tak ważna dla Unii Europejskiej, do kogo może być skierowana pomoc w zakresie priorytetu siódmego, na co dokładnie przeznaczane są środki z dotacji w ramach działania 7.2 - o tym wszystkim w dzisiejszym odcinku. Poza tym Maria odwiedzi te szkoły, które wykorzystały unijne dofinansowanie w sposób najlepszy. Zapraszamy.

Odcinek 14. - Nowsze Mazowsze - RPO ogólnie

W dzisiejszym odcinku Jolanta Fajkowska i jej goście zajmą się podsumowaniem działalności Regionalnego Programu Operacyjnego na Mazowszu. Porozmawiają jakie kwoty zostały przekazane na poszczególne priorytety i działania. Przypomną również o tym jaki priorytet wspiera jaką gałąź gospodarki. W podsumowaniu odcinka dowiemy się jakie są ulubione inwestycje naszych gości. Zapraszamy serdecznie.

Odcinek 12. - Nowsze Mazowsze - Straż pożarna

Wszyscy wiedzą, jak nieocenioną pomoc zapewnia Straż Pożarna. Dziś nasze studio rozstawiliśmy w remizie strażaków z Wiązowny i mamy okazję z bliska przyjrzeć się nowemu wozowi strażackiemu. Wraz z gośćmi Jolanta Fajkowska porozmawia o ochronie mazowieckiego środowiska a Maria sprawdzi jak wygląda ona w praktyce.

Odcinek 11. - Nowsze Mazowsze - Kultura w regionie

W dzisiejszym odcinku zajmiemy się kulturą. Jolanta Fajkowska ze swoimi gośćmi spotkała się w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, gdzie przeprowadzono kompleksowy remont zabytkowego budynku. W jakim stanie jest mazowiecka kultura, czy dotacje unijne sprzyjają jej rozwojowi oraz jaki jest wpływ kultury na gospodarkę, dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka "Nowszego Mazowsza".

Odcinek 9. - Nowsze Mazowsze - Inowacje

 Dziś Jolanta Fajkowska, wraz ze swoimi gośćmi - Mariuszem Frankowskim i Pawłem Cymcykiem - rozmawiać będą o wpływie innowacji na rozwój gospodarki. Czy nowe wózki w supermarketach, firma zajmująca się wizualizacją na koncertach i potężny park przemysłowy mają ze sobą jakikolwiek wspólny mianownik sprawdzą wraz z Marią Niklińską. O innowacjach, wyposażeniu supermarketów, przemyśle i videomappingu w dzisiejszym odcinku Nowszego Mazowsza.

Odcinek 10. - Nowsze Mazowsze - Szpitale Powiatowe

J olanta Fajkowska, ze swoimi gośćmi rozmawiać będzie o stanie służby zdrowia na Mazowszu. Czy dzięki dotacjom unijnym stereotypowy obraz służby zdrowia zmieni się na lepsze. Czy nowe wyposażenie poprawi komfort pracy lekarzy, dostępności świadczeń medycznych i przede wszystkim zadowolenie pacjentów. Maria odwiedzi szpitale w Płońsku i Grodzisku Mazowieckim i pokarze jak zmienia się mazowiecka służba zdrowia.

Odcinek 8. - Nowsze Mazowsze - Przedsiębiorstwa

 W dzisiejszym odcinku, Jolanta Fajkowska wraz ze swoimi gośćmi porozmawiają o tym jaki wpływ inowację mają na mazowieckie przedsiębiorstwa. Studio tym razem przypłyneło do Jacht Klubu w Jachranca zaraz przy hotelu Warszawianka. Co ma wspólnego sala weselna, fabryka czekoladek oraz wspomniany Jacht Klub dowiecie się państwo z dzisiejszego odcinaka programu Nowsze Mazowsze.

Odcinek 7. - Nowsze Mazowsze - Informatyzacja Policji

W dzisiejszym odcinku, Jolanta Fajkowska wraz ze swoimi gośćmi porozmawiają o rozwoju e-usług. Studio nie zostało jednak rozstawione w kawiarence internetowej, ani nowo wyposażonej pracowni informatycznej a ... w komendzie policji w Radomiu. Co ma wspólnego rozwój e-usług i jak wpływają one na pracę mazowieckiej policji dowiecie się państwo z dzisiejszego odcinaka programu Nowsze Mazowsze.

Odcinek 6. - Nowsze Mazowsze - Informatyzacja MSP

W dzisiejszym odcinku Joanna Fajkowska i jej goście - Pan Wiesław Raboszuk Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i Pan Paweł Cymcyk - ekspert ekonomiczny rozszyfrują, co się kryje pod hasłem „technologie informacyjne i komunikacyjne dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw" i co ma z tym wspólnego studio tańca lub pracownia architektów? Natomiast Maria Niklińska brawurowo zatańczy salsę a wraz ze znaną aktorką Ewą Kasprzyk zgłębi tajniki projektowania domów. To wszystko w programie „Nowsze Mazowsze" na antenie TVP Warszawa o godzinie 19:00

Odcinek 5. - Nowsze Mazowsze - Wzmocnienie instytucji otoczenia biznesu

W Mazowieckim Funduszu Poręczeń Kredytowych Joanna Fajkowska ze swoimi gośćmi -- Mariuszem Frankowskim Zastępcą Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Pawłem Cymcykiem porozmawiają o instytucjach z otoczenia biznesu. Maria Niklińska jako dociekliwa reporterka, zgłębi również tajniki finansjery. Od Roberta Kudelskiego dowie się między innymi, czy inwestycja w kulturę może być opłacalna. Poza tym w programie o różnicy między funduszami pożyczkowymi a funduszami poręczeń i ich wpływie na rozwój Mazowsza. Program „Nowsze Mazowsze" na antenie TVP Warszawa w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 19:00.

Odcinek 4. - Nowsze Mazowsze - Warszawska służba zdrowia

W dzisiejszym odcinku Joanna Fajkowska zaprosiła Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Wiesława Raboszuka i eksperta ekonomicznego Pawła Cymcyka do Szpitala Grochowskiego, gdzie pod lupę wezmą mazowiecką służbę zdrowia. Jakie zmiany zostały wprowadzone dzięki funduszom z Unii Europejskiej oraz jak zmiany te wpłynęły na kontakt lekarzy z mieszkańcami Mazowsza. Na te pytania postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście. Maria Niklińska natomiast na temat zdrowia publicznego porozmawia z aktorką - Joanna Trzepiecińską. To wszystko w programie "Nowsze Mazowsze" na antenie TVP Warszawa o godzinie 19:00

Odcinek 3. - Nowsze Mazowsze - Politechnika Radomska

Program „Nowsze Mazowsze" to niecodzienne spojrzenie na to, w jaki sposób fundusze unijne wspierają nasz region. W dzisiejszym ocinku w studio w auli Politechniki Radosmkiej Jolanta Fajkowska porozmawia ze swoimi goścmi o tym, w jaki sposób inwestowanie w naukę przekłada się na pieniądze. Natomiast jej córka, Marysia Niklińska, wcieli się w rolę specjalnej wysłanniczki programu i spróbuje odkryć sekrety intrygującej sfery badawczo-rozwojowej Mazowsza, odkrywając przy okazji swoje nowe pasje. W czasie swojej podróży po Mazowszu Marysia spotkała aktorkę Sonię Bohosiewicz, która jest zachwycona rozwojem naszego regionu.

Odcinek 2. - Nowsze Mazowsze - Warszawskie drogi

W dzisiejszym odcinku programu "Nowsze Mazowsze" Jolanta Fajkowska porozmawia ze swoimi gośćmi na jednym z warszawskich parkingów o inwestycjach w stołeczne drogi. Jej córka wcielając się w rolę dociekliwej reporterki dokładnie sprawdzi, dokąd te drogi prowadzą. Możemy zdradzić, że na jej drodze stanie doskonale znany Państwu Piotr Kraśko. Prezenter twierdzi, że jego marzenia spełniają się bardzo szybko, a także opowie, w co grał w dzieciństwie na warszawskich jezdniach. Program "Nowsze Mazowsze" tylko na antenie TVP Warszawa w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 19:00.

Odcinek 1. - Nowsze Mazowsze - Kultura

„Nowsze Mazowsze" to program o tym, jak Fundusze Unijne wspierają nasz region. W pierwszym odcinku Jolanta Fajkowska porozmawia o kulturze z Wiesławem Raboszukiem, Dyrektorem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i ekspertem ekonomicznym Pawłem Majtkowskim. Pokażemy odnowione Mazowieckie Centrum Kultury, w którym na tę okazję zbudowaliśmy nasze studio, odwiedzimy nowe sale Teatru Powszechnego na Pradze i niezwykłe Muzeum w Podziemach Katedry Polowej. Wszystko to pokaże specjalna wysłanniczka programu „Nowsze Mazowsze" Marysia Niklińska. Zapraszamy do oglądania programu w poniedziałki, środy i piątki o 19:00 tylko na antenie TVP Warszawa -- zobaczcie, jak każdego dnia wspólnie tworzymy „Nowsze Mazowsze".

Odcinek 16. - Nowsze Mazowsze - Maiking off

Ten odcinek to sama śmietanka. Zobaczcie jak powstawało Nowsze Mazowsze :)
banner banner banner

Kalendarz

sunmontuewedthufrisat

 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 •  

Najbliższe wydarzenia:

Przeczytaj treść ponownie

Instytucje współfinansujące

"dla rozwoju Mazowsza"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.