Na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się konferencja zorganizowana z okazji podsumowania projektu realizowanego z udziałem funduszy europejskich pn. ,,Doktoraty dla Mazowsza II’’.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele nauki i biznesu, stypendyści oraz studenci UW, którzy mieli okazję do wymiany poglądów, dyskusji oraz prezentacji swoich osiągnięć.
- „Doktoraty dla Mazowsza” to projekt z wachlarzem ogromnych możliwości, łączący działania naukowe z sektorem gospodarczym. To kolejny krok do przodu na podniesienie innowacyjności regionu i całego województwa, to szansa dla uzdolnionych studentów na realizację odkryć naukowych dzięki wsparciu finansowemu ze środków europejskich – podsumowała Elżbieta Szymanik, Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych ds. PO KL.
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH
Podczas konferencji stypendyści przedstawili swoje prace naukowe, zrealizowane podczas drugiej edycji projektu. Jedną z ciekawszych prezentacji była praca pt.: „ProSTAS – nowa potencjalnie terapeutyczna cząsteczka przeciwnowotworowa’’. Stypendystka – Emilia Orzechowska z Wydziału Chemii UW w swojej pracy przedstawiła badania nad nową generacją leków białkowych w walce z chorobą nowotworową.
Stypendysta z Wydziału Fizyki UW – Maciej Łabęcki w ramach programu pracował nad badaniami ewaluacji czasowej potencjałów SSVEP w trakcje stymulacji świetlnej. Swoje badania przekazał uczestnikom spotkania w prezentacji pt.: „Interfejs – mózg – komputer”.
Warto również wyróżnić prace doktorskie o następujących tytułach: „Wspólny rozwój a kapitał społeczny Mazowsza – kolejny slogan czy realna zmiana”, „Co ma język do wiatraka, czyli o komunikacji świata nauki ze światem zewnętrznym na przykładzie dyskursu o energii wiatrowej’’, „Czy warto poprawiać naturę? Pochodne witaminy D3 jako potencjalne leki” czy też praca pt.: „Odszkodowanie za szkodę niemajątkową spowodowaną nienależytym wykonaniem umowy”.
„Doktoraty dla Mazowsza” to program stypendialny, realizowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Podziałania 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy strefy nauki i przedsiębiorstw’’ Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Doktoranci – czyli najlepsi uczestnicy studiów UW na kierunkach społeczno – ekonomicznych oraz matematyczno - przyrodniczych w ramach realizowanego projektu mieli możliwość ubiegania się o stypendia w kwocie do 3000 tys. zł przez okres 12 miesięcy. Projekt obejmował dwie edycje – za nami kończąca się druga edycja programu natomiast pierwsza była realizowana w latach 2012- 2013.
Agnieszka Niedźwiedzka
Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
tel. 22 542 27 34
e-mail: media@mazowia.eu
sunmontuewedthufrisat
"dla rozwoju Mazowsza"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.
Copyright 2011 by Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Realizacja Net P.C.