Czy na Mazowszu realizowana jest koncepcja smart city? Co właściwie kryje się pod tym coraz popularniejszym podejściem i w jaki sposób miasta korzystają z inteligencji swoich mieszkańców? Na te pytania odpowiedzieli prezydenci miast uczestniczący w debacie „Wyzwania Nowej Perspektywy – Smart City”. Zagadnienia dotyczące inteligentnego miasta były też omawiane w jednej ze stref 6. Forum Rozwoju Mazowsza.
Uczestnicy Forum Rozwoju Mazowsza tłumnie odwiedzali Strefę Województwa Mazowieckiego, gdzie mogli poznać zasady, warunki i procedury związane z aplikowaniem o środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, zdobyć informacje dotyczące nowej perspektywy finansowej, skorzystać z konsultacji ekspertów Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, a także dowiedzieć się więcej o działalności i projektach realizowanych przez Partnerów Strefy. Liderem strefy Województwa Mazowieckiego była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.
Szkolenia i warsztaty, wsparcie finansowe, a może mentoring i sieć kontaktów? Dzisiejszy startupowiec ma do wyboru szeroki wachlarz programów inkubacyjnych i akceleracyjnych, które pomagają młodym przedsiębiorcom osiągnąć rynkowy sukces. Czym różnią się i co oferują akceleratory na Mazowszu? Na ten temat dyskutowali uczestnicy debaty „Różne modele akceleracji startupów” podczas 6. Forum Rozwoju Mazowsza.
Do kogo po wsparcie ma pójść przedsiębiorca zatrudniający 50 pracowników, aby założyć swój pierwszy „lab”? Czy na założenie centrum badawczo-rozwojowego w firmie wystarczą 2 mln zł wkładu własnego? Co zrobić, gdy nasza firma urosła do 100 pracowników, mamy już zapewnioną infrastrukturę badawczo-rozwojową, a chcemy wybudować fabrykę?
Odpowiedzi na te i inne nurtujące przedsiębiorców pytania padły w trakcie debaty „Źródła finansowania innowacji badań i rozwoju 2014-2020”, która odbyła się 7 października 2015 podczas 6 Forum Rozwoju Mazowsza.
Drugiego dnia 6. Forum Rozwoju Mazowsza o wyzwaniach dla miast w obszarze rewitalizacji regionu debatowali: Michał Olszewski – wiceprezydent Warszawy, Krzysztof Kosiński – prezydent Ciechanowa, Radosław Bednarski – prezes zarządu Rynex Płock i Agata Matusiak reprezentująca Europejski Bank Inwestycyjny. Dyskusję poprowadził Karol Janas z Instytutu Rozwoju Miast.
Wygraj jednodniową wycieczkę dla 40 osób i plecak pełen gadżetów dla każdego!
Wystarczy, że do 30.10.2015 r. do godz. 23.59 na adres dobre-praktyki@mazowia.eu
prześlesz 1-3 min filmik prezentujący projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu OperacyjnegoWojewództwa Mazowieckiego 2007 - 2013.
Kompleksowa modernizacja Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku została przeprowadzona dzięki środkom europejskim. Dofinansowanie w wysokości blisko 9,3 mln zł pozwoliło na zmianę wizerunku obiektu oraz na wprowadzenie dla mieszkańców nowej oferty kulturalno-edukacyjnej. Środki na realizację inwestycji pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. W uroczystości otwarcia udział wzięli marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu Wiesław Raboszuk.
W dniach 12-15 października 2015 roku w Brukseli odbyła się trzynasta edycja Open Days - Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów, organizowanego przez Komitet Regionów. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych polityce regionalnej Unii Europejskiej. Ponad 100 debat i warsztatów przyciągnęło około sześć tysięcy uczestników z całego świata. W trakcie wydarzenia ogłoszono również zwycięzców konkursu RegioStars Awards 2015, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne projekty wspierane z unijnego budżetu.
Najlepsze w historii – w zgodnej opinii organizatorów oraz uczestników – Forum Rozwoju Mazowsza dobiegło końca. 6 edycja przyciągnęła na stadion PGE Narodowy w Warszawie prawie 2000 uczestników. Na trzech scenach odbyło się ponad 60 debat, prelekcji oraz warsztatów poruszających wiele istotnych tematów w kontekście dalszego rozwoju Mazowsza.
Sierpecki skansen to miejsce wyjątkowe. Można tu nie tylko odbyć swoistą podróż w czasie i poznać staropolskie tradycje, ale też wypocząć i w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny z rodziną. Teraz Muzeum Wsi Mazowieckiej wzbogaciło się o nowoczesne Centrum Kulturalno-Rekreacyjne. W otwarciu unijnej inwestycji udział wziął Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
sunmontuewedthufrisat
"dla rozwoju Mazowsza"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.
Copyright 2011 by Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Realizacja Net P.C.