Już niedługo na oddziale okulistyki pojawi się nowoczesny sprzęt medyczny. To dobra wiadomość dla małych pacjentów i dla kadry lekarskiej. Placówka będzie mogła rozszerzyć zakres świadczonych usług medycznych, a także przejść na system tzw. ostrego dyżuru z możliwością przyjmowania pacjentów w trybie 24h przez 7 dni w tygodniu. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego, szpital otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości ponad 788 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz dyrektor Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie Małgorzata Stachurska-Turos.
- Jest to kolejny ważny dzień i dla szpitala i dla mazowieckiego samorządu Ponad 788 tys. zł to szansa na nowy sprzęt z dziedziny okulistyki oraz szansa na zwiększenie kontraktu z NFZ. Pacjenci z trudnymi problemami będą mogli się tu leczyć i właśnie dobry, nowoczesny sprzęt pozwoli to robić dobrze – powiedziała Elżbieta Lanc członek zarządu.
- Przed nami nowe RPO WM na lata 2014-2020 i życzę jak najwięcej środków finansowych dla tej placówki – dodał Leszek Ruszczyk wicemarszałek.
Wypowiedź p. Leszka Ruszczyka, wicemarszałka zarządu województwa mazowieckiego, pobierz
- Po zrealizowaniu tego projektu będziemy mogli zaproponować naszym pacjentom nowe oferty z zakresu świadczeń, z czego bardzo się cieszymy – podsumowała Małgorzata Stachurska-Turos dyrektor Szpitala Dziecięcego.
Wypowiedź p. Małgorzaty Stachurskiej-Turos dyrektora Szpitala Dziecięcego, pobierz
Szpital Dziecięcy przy ul. Niekłańskiej jest pierwszym szpitalem dziecięcym zbudowanym w Warszawie po II wojnie światowej. Placówka zapewnia pomoc, diagnostykę i specjalistyczne leczenie dzieciom od noworodka do 18. roku życia. Planowana inwestycja dotycząca zakupu specjalistycznego sprzętu jest niezbędna do świadczenia usług medycznych na najwyższym poziomie. Nowoczesne urządzenia będą wykorzystywane do badania i leczenia bardzo małych dzieci (np. wcześniaków).
Na oddziale okulistyki leczone są wszystkie choroby narządu wzroku u dzieci i młodzieży. Wykonuje się tam także niezbędne zabiegi operacyjne np. dotyczące zaburzeń ustawienia gałki ocznej, zeza i oczopląsu, chorób przedniego odcinka gałki ocznej – zapalnych, bakteryjnych, wirusowych, alergicznych, zaćmy wrodzonej i patologicznej oraz wielu innych.
W ramach projektu zakupione zostaną fakoemulsyfikator z wiktrektomią tylną, aparat do elektrofizjologii, fondus kamery, laser do zabiegów na siatkówce oka z przystawką i wyposażeniem, autorefraktometr pediatryczny, ręczna lampa szczelinowa, panel optotypów z polaryzacją, dioptriomierz, tonometr indukcyjny z wyposażeniem oraz wziernik pośredni z wyposażeniem.
Zakup tego sprzętu rozszerzy zakres świadczonych usług medycznych, a także podniesie poziom dotychczasowych. Okulistyka dziecięca to specjalność deficytowa – w skali kraju i województwa. Szpital stanie się samowystarczalny w zakresie diagnostyki i zwiększy swoją ofertę bez potrzeby zlecania na zewnątrz badań diagnostycznych.
Załączniki
sunmontuewedthufrisat
"dla rozwoju Mazowsza"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.
Copyright 2011 by Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Realizacja Net P.C.